Projekt "Mafií" jde do finále!

Projekt spolupráce, osa IV LEADER, opatření IV.2.1
Reg. číslo: 13/019/4210a/451/000016

„Žadatelé bez občanky? Leader bez hranic!“

LAG Podralsko spolu s MAS Achát v rámci projektu spolupráce z opatření IV.2.1. PRV představily svou činnost mladé generaci a zapojily ji do malých projektů na principu LEADER. Projekty byly zaměřeny na pořízení zázemí pro spolkovou činnost. MAS oslovily na svém území školy a spolky. Na území LAG Podralsko i MAS Achát bylo shodně podpořeno 15 míst, v nichž se projekt realizoval. Skupiny dětí a mládeže, zvané „mafie“, si samy připravily projekty a navzájem si je obodovaly podobně, jako MAS vybírají projekty opatření IV.1.2. S pořízeným vybavením – hudebním, sportovním a zájmovým se tento rok konaly společné akce pro veřejnost se zapojením mafií z partnerské MAS a také workshopy, na kterých si vzájemně mafie vyměnily své zkušenosti a poznatky.

Pořízené vybavení na území MAS Achát:

• ZŠ Bělá - Mírová pod Kozákovem- Bubny - Drumbeny a židle, Notebook, Radio a cvičebně masážní pomůcky
  • ZŠ Pěnčín u Liberce- Keramickou pec, hrnčířský kruh a troubu
  • ZŠ Jenišovice - Hrnčířský kruh a cvičnou kuchyňku včetně spotřebičů
  • ZŠ Koberovy - Fotografickou dílnu, fotoaparáty, Notebooky, programy, videokameru a tiskárnu
  • ZŠ Pěnčín u Jablonce n.N - Cvičnou kuchyňku včetně spotřebičů, stolů a židlí
  • ZŠ Malá Skála - Dílnu pro mladé automodeláře
  • ZŠ Kobyly - Cvičnou kuchyňku včetně spotřebičů
  • ZŠ Svijanský Újezd - Hudební nástroje, piáno, kytary a harmoniky
  • ZŠ Semily - Cvičnou kuchyňku včetně spotřebičů, stolů a židlí
  • ZŠ Železný Brod - Počítačové studio na zpracování filmů, včetně nábytku a kamery
  • ZUŠ Železný Brod - Hudební nástroje, bubny, komba, piáno a reprobox; studio se 4 notebooky, stativem, dataprojektorem, kamerou a plátnem
  • DDM Mozaika - Tkalcovské stávky a hrnčířské kruhy
  • ZŠ Huntířov - Výtvarnou dílnu včetně mycího pultu a pracovních stolů

Přejeme všem Mafiím, aby jim vybavení přinášelo radost a užitek a těšíme se na společné akce v příštím roce.

Fotky z projektu jsou umístěny v levém odkazu Rajče net.

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova:Evropa investuje do venkovských oblastí.